Kontakta oss

KONTAKTINFORMATION

BESÖKS/leveransADRESS: Inlandsbanan AB, Storsjöstråket 17, 831 34 Östersund

TELEFON: 063-19 31 00

FAX: 063-19 31 09

MAIL: 


Behöver du bildmaterial för att länka till oss? 

Här finner du vår bildbank. Fotocredd ombedes om fotograf finns, annars till oss på Inlandsbanan.se 

Kontaktformulär

Använd gärna kontaktformuläret för snabb behandling

Ledning

Otto Nilsson

Vd
Phone:
070-640 27 99
Profile picture for user otto.nilsson@inlandsbanan.se

Peter Enå

Utvecklingschef/vice vd
Phone:
070-673 69 46
Profile picture for user peter.ena@inlandsbanan.se

Christina Westman

Ekonomichef Inlandsbanan AB
Phone:
073-400 20 30
Profile picture for user christina.westman@inlandsbanan.se

Therese Fanqvist

Kommunikation- och marknadschef Inlandsbanan AB
Phone:
070-328 91 82
Profile picture for user therese.fanqvist@inlandsbanan.se

Björn Söderholm

Infrastrukturchef Inlandsbanan AB
Phone:
070-396 16 11
Profile picture for user bjorn.soderholm@inlandsbanan.se

Anette Iversen

Hållbarhetschef
Phone:
070-212 53 99
Profile picture for user anette.iversen@inlandsbanan.se

David Eriksson

Trafikchef Inlandsbanan AB
Phone:
070-396 16 09
Profile picture for user david.eriksson@inlandsbanan.se

Malin Burman

Tf Säkerhetschef
Phone:
073-055 28 82
Profile picture for user malin.burman@inlandsbanan.se

Inlandståg

Tomas Lindegren

Verkstadschef/Operativ chef Inlandståg
Phone:
073-543 6274
Profile picture for user tomas.lindegren@inlandstag.se

Ulf Jaarnek

Produktionschef
Phone:
070-670 21 17
Profile picture for user ulf.jaarnek@inlandstag.se